Volt szerencsém másodjára is megnézni a Leövey Színkör idei előadását, a Titanic vízirevüt (rendezte: Kis Mira Szófia 11/D). A történet Belesden játszódik, ahol a helyi polgármester Matyik Lajos (Szűcs Zalán 9/B), Ritter Dénes (Kis Mira Szófia 11/D) és a falu lakóival közösen helyrepofoznak és útnak indítják az évtizedek óta homokra húzott hajót, Alsó-Belesd történelmének legnagyobb projektje keretében.
A színdarab erősen nyitott, megismerhetjük már az elején többek között Dúcsét (Kemény Kata 11/C), a nagyszájú, arcoskodó Szoboszlai Dominik rajongót, Ritter Dénes egykori legjobb barátját. Nagyon hamar lenyűgözött a színészek színpadi jelenléte, MINDENKI hatalmas beleéléssel tudta átadni karakterét a nézőknek. Természetesen a katarzis akkor érte el igazán a nézőközönséget, amikor döngő léptekkel belépett a Kodály-terembe mindenki kedvenc Babetta bácsija (Pasku Martin 12/A), egy igazi súlyos, markáns személyiség.

Külön kiemelném Babetta bácsi kinézetét és öltözékét, a tangával felerősített fényeket és a rengeteg egyéb kelléket. Mindez nem jöhetett volna létre kellékes és a technikus (Stankovics Anna 11/C és Ihász Balázs 11/C) odaadó munkája nélkül.
A végére sem “fáradt el” a darab, több mint 1 órán át szórakoztatott folyamatosan, rendszerint aktuális poénokkal. A szóló, duett és trió éneklések pedig egy igazán üde színfoltja lett a darabnak.
Nem túlzás, ha azt mondom, hogy a Titanic vízirevü számomra egy örök élmény marad az összes iskolai előadás közül. A mű rendkívül egyedi hangulatot teremtett a Kodályban, kiemelkedően tudott együttműködni a színdarab a szürrealitással. Mármint gondolta volna bárki is, hogy a tanári karral fogunk együtt nevetni azon, ahogy Dúcsét harmadjára verik meg, vagy hogy a darabban megemlített Nagy Tamás zárjegyeket készít, vagy éppen egy tanga tartja a reflektorfényeket? Nem hinném!
Ez a zsenialitása a darabnak, kiszakít a hétköznapi iskolai közegből mindenkit(!) és méghozzá úgy, hogy nem az az első gondolata a nézőnek: “Jobb volt, mintha matek órán ülnék…”.

Ha nem láttátok volna a darabot, nézzétek meg a Leövey Archívumában, az előadásról készült fényképeket pedig tekintsétek meg a KözLeö Instagramján!